دلایل سفر به هند در عید نوروز


دلایل سفر به هند در عید نوروز

با رفتن زمستان، هندوستان یکی از بهترین مناطقی است که می توانید تعطیلات رویایی عیدنوروز را در آنجا بگذرانید. هندوستان و جاذبه های گردشگری آن در هر فصلی از سال منحصر به فرد خواهدبود. تعدا اندکی از کشورهای جهان چنین تاثیری عمیق و پایدار بر گردشگران می گذراد. سفر به هند در عید نوروز بر از اتفاقات غیر منتظره است.
برخی از نقاط در جهان وجود دارد که زمانی که به آنجا سفر می کنید، جایگاه ابدی در قلب شما پیدا می کنند. برای من، هند چنین مکانی است. وقتی که من برای اولین بار در عید نوروز به هند سفر کردم، با زیبایی های سرسبز و معماری عجیب و غریب و مردمانی با فرهنگ و عقاید منحصر به فرد روبه به رو شدم. در این قسمت لیستی از دلایل سفر به هند در عید نوروز آورده شده است.

مردم سرزمین هند:
مردم محلی در هند، به ویژه در مناطق روستایی، از مهربانترین و مهمان نوازترین افرادی هستند که در تمام سفرهای خود دیده ام. این که شما به یک غذای سنتی در یک خانه محلی دعوت شده اید یا فقط در خیابان ها باشید مطمئنا با مهمانوازی گرم از مردم محلی روبرو می شوید.

تاج محل:
تاج محل، یکی از هفت عجایب جهان، نمادین ترین نماد هند است و مسلما معروف ترین بنای تاریخی جهان است. بازدید از این محل باید در لیست مسافرین باشد.

غذا:
غذا به تنهایی دلیل قانع کننده ای برای سفر به هند است -هندوها غذای خود را بسیار جدی می گیرند و غذاها، درست مانند کشورشان ، فوق العاده متنوع است.

غذا در شمال به شدت تحت تاثیر سبکهای ایرانی و مغولان پخته می شوند. غذاهای جنوب هند به طور معمول با استفاده از مواد تشکیل دهنده مانند نارگیل، غذاهای دریایی و برنج تهیه می گردد. غذاهای مورد علاقه من در جنوب مازالا و ماهی نارگیل بود.

مهمترین رود جهان در هند:
رود گنگ 2،525 کیلومتر از شمال هیمالیا به طرف خلیج بنگال می رود. این رود صنعت ماهیگیری و کشاورزی مردم هند را رونق داده است. مردم محلی اعتقاد دارند که این رود دعای مؤمنان را به بهشت را حمل می کند . هندوها معتقدند اگر خاکستر مردگان خود را در رودخانه بریزند، روح شخص به بهشت می رسد. این رود در عید نوروز و فروردین ماه بسیار دیدنی و خیره کننده می شوند.

خرید:
هر منطقه در هند تولید کننده یک محصول خاص است که از نسل ها پیش سینه به سینه منتقل شده است.اگر علاقمند به صنایع دستی هستید هندوستان پر رونق ترین بازارهای صنایع دستی را در جهان دارد.

راجستان:
استان راجستان در شمال هند، تصاویر مهاراجاس و مغول، قلعه ها و کاخ های پرشکوه را به تصویر می کشد. این سرزمین شترها، جواهرات گرانبها و مناظر کویری تماشایی زیادی دارد.

سواحل هندوستان:
سواحل هندوستان در اوایل فصل بهار و عید نوروز یکی از بهترین آب و هوا ها را دارا می باشد. سواحل جنوبی هندوستان یک فرار ایده آل از سرعت و شلوغی شمال هند است. سواحل مورد علاقه من Agonda و Palolem است.

هرج و مرج:
ترافیک های بی پایان، خیابان های شلوغ و پرسروصدا، چرخش موتور سیکلت ها و هرج و مرج از بخش های جدانشدنی سفر به هند در عید نوروز است.حفظ آرامش در سفر به هند درک عمیق تر از ملت و فرهنگ را تسهیل می کند.

مذهب و معنویت:
در هند، دین و معنویت با زندگی روزمره پیوند کامل دارد. تماشای مردم محلی در مراسم مذهبی روزانه، یک تجربه عمیق و ارامش بخش است.بسیاری از مردم نیز به هند می آیند تا معنویت پیدا کنند، تمرین یوگا و یا مدیتیشن در این کشور بسیار معروف است.

تاریخ و معماری:
هند یک کشور استثنایی زیبا با معماری متنوع است. هندوستان پر از قلعه، قصر، مساجد، معابد، بناهای تاریخی و خرابه های باستانی است. معماری هند ریشه در قدیمی ترین تمدن تاریخ، دین و فرهنگ دارد. سبک های معماری تحت تاثیر سلسله های بی شماری و همچنین دوره استعماری تکامل یافته اند. هندبه عنوان یک گنج برای دوستداران تاریخ طراحی شده است.

کشمیر:
به گفته ی جهانگیر، اگر یک بهشت بر روی زمین وجود داشته باشد، اینجاست . هرگاه اشاره ای به 10 مکان برتر در عید نوروز داشته باشیم، کشمیر همیشه در بالای نمودار قرار می گیرد. اغلب اولین انتخاب مسافران در ماه فروردین و عید نوروز این منطقه است. جایی که در آن خبری از گرمای شدید تابستان نیست.

آب و هوا در کشمیر در ماه فروردین کمی خشک است، اما بارش باران نیز دور از ذهن نیست. معمولا دمای هوا در فروردین از 14 درجه سانتی گراد تا 21 درجه سانتیگراد است.

Dalhousie
لیست شما از مکان هایی که در ماه فروردین در هند دیدن می کنند، کاملا ناقص است، اگر شما ازDalhousie بگذرید. در دسامبر سال گذشته، Dalhousie پوشیده از برف بود. این مکان یکی از 10 مکان سرد در ماه فروردین در هند است.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید