تور مارماریس

تور مارماریس ترکیه و دیدنی های آن

1-قلعه ی مارماریس

قلعه مارماریس در استان موغلا ترکیه واقع شده است. در سفری که سلطان سلیمان برای بازدید از رودز داشت دستور به بازسازی قلعه داد. این قلعه در قلب شهر واقع شده و موزه هم دارد. بنابر بر گفته های هرودت مورخ بزرگ، ساخت دیوارهای قلعه برای اولین بار به 3000 سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد.
بخش مهمی از قلعه در جنگ جهانی اول توسط کشتی فرانسوی تخریب شد. این قلعه شامل 18 اقامتگاه، یک چشمه و یک مخزن است . قلعه در سال 1983 به عنوان یک بنای تاریخی ثبت شد و در سال 1991 به عنوان یک موزه مورد بازسازی قرار گفت.

2-پارک آبی آتلانتیس

پارک آبی آتلانتیس یکی از محبوب ترین پارک های آبی در مارماریس است. این پارک در قلب مرمریس واقع شده است، درست در قسمت جلوی دریا. در این پارک، ساحل خصوصی با تختخواب و چترهای رایگان در اختیار گردشگران قرار می گیرد.
پارک سرگرمی های فراونی دارد مانند استخر کودکان، استخر موج، مینی گلف، بولینگ، رستوران ها و کافه ها. گردشگران به انواع خوردنی ها و نوشیدنی ها دسترسی خواهند داشت. خدمات پذیرایی گسترده ای توسط رستوران ها از جمله رستوران آکوآ، تریشر و آتلانتیس ارائه می شود. مینی گلف، بولینگ و زمین بازی کودکان در ایام تعطیلات نیز خدمات دهی می کنند.

3- غار فسفری
غار فسفری یک غار دریایی است که در منطقه آلانیا قرار گرفته است. کف غار به دلیل انعکاس نور ماه و هم چنین ساختار زمین شناسی مانند فسفر می درخشد و در روز زیبایی خیره کننده ای دارد، به همین دلیل است که غار فسفری نامیده می شود.این غار جزء مناطق پر بازدید شهر مارماریس است. در بخش ورودی غار قایق هایی وجود دارد که گردشگران می توانند سفرهایی قایقرانی خود به درون غار را از آنجا شروع کنند. وقتی در حال حرکت با قایق هستید متوجه زیبایی های رنگ فسفر خواهید شد.

4-جزیره سدیر

نام دیگر جزیره، کلئو پاترا است. این جزیره در خلیج کُگُوا که در بخش جنوب شرقی دریای اژه قرار دارد واقع شده است. نقل است که ساحل جزیره از پوسته های دریایی بوجود آمده است. گفته می شود شن و ماسه توسط کشتی های دریای سرخ برای کلئو پاترا آورده می شده است.
به همین دلیل ساحل به شدت توسط دولت محافظت می شود تا از خروج هرگونه شن و ماسه از ساحل جلوگیری شود. گفته می شود این شن و ماسه ها تنها درمصر یافت می شود. با توجه به افسانه ها، آنتونی و کلئو پاترا در این جزیره شنا کرده اند.

5- موزه مارماریس
موزه مارماریس در هزاره دوم قبل از میلاد و به دستور سلطان سلیمان ساخته شده است و به دلیل موقعیت آن که در نزدیکی دریای اژه و مدیترانه قرار دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این موزه در داخل قلعه پشت بندر کشتی های تفریحی واقع شده است. بین سالهای 1980-1990 بازسازی شد و در سال 1991 به عنوان یک موزه توسط وزارت فرهنگ و گردشگری افتتاح شد.
آثار هنری موزه مربوط به اشیاء به جا مانده ازغارهای Knidos ،Burgazada و Hisaronuمی باشد.
موزه شامل هفت بخش است. دو سالن مربوطه به باستان شناسی، یک سالن مربوط به قومیت شناسی و بقیه سالن ها به عنوان گالری های هنری و انبارها مورد استفاده قرارگرفته است. هم چنین در حیاط نیز آثار مختلف سنگی وجود دارد.

6- غار Nimara

غار در جزیره ی Heaven و در نزدیکی شهر مارماریس قرار گرفته است. ارتفاع غار بین 3 تا 5 متر و عرض آن حدوداً 5 متر می باشد. برای حفاظت از فضای داخل غار مواد نگهدارنده استفاده می شود.از زمان های قدیم به عنوان مکانی برای عبادت استفاده می شده است. با توجه به نوشته های هرودوت مورخ یونانی قدمت غار به 3000 سال قبل از میلاد می رسد. با این حال کاوش های انجام شده توسط شهرداری مارماریس در سال 2007، ثابت می کند قدمت غار به 12000 سال پیش باز می گردد و اولین سکونتگاه انسانی در شهر مارماریس بوده است.

7- بازار بزرگ مارماریس

شما می توانید مجموعه ای از اقلام سنتی ترکی مانند گلدان، فانوس، لباس های ترک، محصولات فلزی، چرم، فرش، کفش، کیف و … را به عنوان سوغات خریداری کنید. مارماریس طیف وسیعی از محصولات را ارائه می دهد. بزرگترین مرکز خرید عمومی بازار اتومبیل است که محبوب ترین منطقه خرید در مارماریس به حساب می آید و در اطراف قلعه مارماریس قرار دارد.
هم چنین بازار بزرگ مارماریس در مارماریس مرکزی در کنار ساحل واقع شده است. مراکز خرید بسیاری در این شهر وجود دارد. جواهرات، تجهیزات ماهیگیری، غذاهای محلی و نوشیدنی ها، فرش، چرم و لباس محبوب ترین کالاهای خریداری شده در مارماریس هستند. هم چنین شما می توانید هر نوع صنایع دستی گلدوزی را که توسط زنان منطقه ساخته شده پیدا کنید. مارماریس با مرغ و عسل محلی اش شناخته می شود.

8- مسیر پیاده روی Train
طول این مسیر پیاده روی 820 کیلومتر و در جنوب غربی ترکیه واقع شده است و از استان های موغلا و آیدین می گذرد. این مسیر در مناطق جدید وکمتر شناخته شده کمی پر پیچ و خم است. در سال 2009 مورد نقشه برداری قرار گرفت و از سال 2013 برای دسترسی عموم باز شد.
این مسیر پس از تمدن کارائیب، بومیان آسیای صغیر نامیده می شود و از مناطقی با خرابه های باستانی عبور می کند. هم چنین روستاها را از ساحل به یک دره کوهستانی متصل می کند. جنگل های کاج دارای پوشش کوهستانی است. هم چنین بادام و زیتون بخش مهمی از اقتصاد منطقه هستند.

هیچ محصولی یافت نشد.